تا کنون هیچ دولتی در آمریکا به اندازه ترامپ پیشنهاد و ادعای مذاکره با ایران را مطرح نکرده و همزمان فشارها و تحریم اقتصادی هیچ کدام از دولت‌ها در آمریکا تا به این اندازه علیه ایران محدود کننده و ضدبشری نبوده است.

دولت ترامپ همزمان با ادعای مذاکره با ایران، حتی کانال مالی تهران و اتحادیه اروپا را نیز تهدید به مسدود شدن می‌کند و مدعی است اجازه فروش نفت به ایران را نخواهد داد، هرچند این فشارها تا کنون تاثیری در رویکردهای ایران نداشته است.

در همین ارتباط  گفتگویی با پروفسور «ریچارد فالک»، استاد حقوق بین الملل دانشگاه پرینستون امریکا تنظیم نموده ایم که در ادامه می آید.

«ریچارد فالک» گزارشگر ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل در مورد وضعیت حقوق بشر در فلسطین در سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۴ نیز بوده و  بالغ بر ۲۰ کتاب از وی منتشر شده است.

*دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در عین حال که کمپین فشار حداکثری علیه ایران را پیش می برد از تمایلش جهت مذاکره و گفتگو نیز سخن می گوید. ارزیابی شما از این موضوع چیست؟

ترامپ بسیار احساسی و متناقض رفتار می‌کند و خیلی وقت‌ها واقعا به سختی می‌توان رفتار و عملکرد او را به درستی تحلیل و بررسی کرد. ترامپ به سیاست خارجی به عنوان یک معامله اقتصادی با سود و زیان نگاه می‌کند و جهت گیری‌هایش در سیاست خارجی بسیار متاثر از مسائل و تحولات داخلی در آمریکاست.

در مقابل خیلی منطقی و معقول است که مقامات ایرانی پیش از انجام هر کاری، اول به دنبال آنند تا میزان صداقت ترامپ را درباره ادعای علاقه به مذاکره و گفتگو بسنجند. شاید در این مورد بتوان با توجه به تحولات اخیر درباره نفتکش‌ها و حمل و نقل دریایی در خلیج فارس، گفت که خصومت‌ها تا حدی کاسته شده و این موقعیت مناسبی برای بازگشت دوباره دیپلماسی با هدف حل بحران است.

به سختی می‌توان ارزیابی و پیش بینی کرد آیا واقعا ترامپ به دنبال گفتگو با ایران است؟ و اگر این گفتگو دارای تاثیرات مثبتی در نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ داشته باشد، او واقعا این کار را انجام دهد.

از سوی دیگر با نگاه به وعده‌های پیشین ترامپ در انتخابات گذشته در سال ۲۰۱۶ متوجه می‌شویم که وعده‌های ترامپ در راستای پرهیز از درگیری بیشتر در جنگ‌های خاورمیانه بوده و تلاش داشته تا خود را به عنوان کسی معرفی کند که به دنبال دور کردن و کم کردن نقش آمریکا در ماجراجویی‌های پرهزینه و شکست خورده خاورمیانه بوده است.

از طرف دیگر ما شاهد انتصاب افراد اسلام هراس و جنگ طلبی مانند پمپئو و بولتون هستیم. همچنین شخصیت سیاسی تندخوی ترامپ، همیشه تلاش داشته تا سیاست خارجی خود را در مقابل دولت‌های مخالف که دارای روابط پرتنشی هستند، بسیار سخت و خشن و قلدر نشان دهد.

*در خصوص برجام خواست واقعی دولت آمریکا چیست؟

به نظر می‌رسد که هدف ترامپ دستیابی به یک توافق جدید درباره مسئله هسته‌ای ایران است تا بتواند به اسرائیل و عربستان این اطمینان خاطر را بدهد که ایران راهی برای عبور از تعهدات هسته‌ای خود، حداقل در کوتاه مدت ندارد. همین نگرانی‌های احتمالی دلیل اصلی خروج و رد برجام از سوی آمریکا و تحمیل مجدد تحریم‌های سخت علیه ایران بود. این نگرانی‌ها همچنین تا حد زیادی انگیزه واقعی برای از بین بردن دستاوردهای دولت اوباما بود که با استقبال اسرائیل هم روبرو شد.

البته بعید است که ایران بخواهد به ترامپ فرصت دستیابی به چنین موقعیتی را که یک پیروزی به شمار می‌رود، بدهد یا این که تهران با تغییر برجام و یا رسیدن به یک توافق جدید موافقت کند. در این صورت نیز ترامپ با چالش بیشتری در ارتباط با برجام روبرو خواهد شد و یا باید شکست رویکرد و عملکرد خود در ارتباط با برجام را بپذیرد و یا با تشدید تنش‌ها و فشارها علیه ایران، خطر وقوع یک جنگ تمام عیار را به جان بخرد، که باز هم برای ترامپ پرهزینه خواهد بود.

*شاهد تلاشهایی از سوی امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه برای متقاعد کردن دونالد ترامپ برای بازگشت به برجام هستیم. چقدر این تلاش جدی است؟ آیا این تلاش نوعی طراحی از سوی واشنگتن محسوب نمی شود؟

هیچ نشانه‌ای از این نیست که دستگاه دیپلماسی آمریکا از طریق میانجی گری و همکاری فرانسه در تلاش برای عبور از بن بست فعلی در رابطه با ایران باشد. همان طور که در پاسخ‌های قبلی هم گفتم ترامپ متمایل است که در وضعیت فعلی اگر اوضاع به سمت بحرانی تر شدن کشیده شود و یا برخی تعهدات مورد نظرش اجرا شود، عقب نشینی کند.

به عقیده من در این جا نقش ماکرون فقط این است که به طرفین فرصت بیشتری خواهد داد تا به این موضوع فکر کنند که آیا می‌توانند به سمت یک مصالحه و سازش مقرون به صرفه حرکت کنند یا خیر؟ هم ایران و هم آمریکا مواضع سرسختانه و غیرمنعطفی دارند.

به سختی می‌توان انتظار داشت که ایران تعهدات خود در ارتباط با برجام را به مانند گذشته دنبال و اجرا کند، مگر این که آمریکا به سمت برداشتن تحریم‌ها تا حد معقول و قانع کننده‌ای به پیش رود.

در مقابل بسیار دور از ذهن است که ترامپ تحریم‌های خود علیه ایران را کاهش دهد، مگر این که شرایطی برای او فراهم شود که او بتواند محدودیت‌های اعمال شده علیه ایران در در راستای برجام را نوعی پیروزی برای خود عنوان کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، الکسیس سانچس تابستان 2018 از آرسنال به منچستریونایتد آمد و قرار بود ستاره‌ای برای این باشگاه شود ولی عملکردی ناامیدکننده و ضعیف را به ثبت رسانید.

به طوری که سران باشگاه یونایتد خواهان این هستند که هر چه سریع‌تر از دست این بازیکن خلاص شوند و دیگر پولی هنگفت بابت او پرداخت نکنند.

وی به باشگاه اینترمیلان بسیار نزدیک شده ولی برخی رسانه‌های اروپایی مدعی شدند که این توافق در حال شکست است.

با این حال الکسیس که بیشترین حقوق ممکن را در جزیره دریافت می‌کند 45 بازی برای یونایتد به میدان رفته و تنها 5 گل به ثمر رسانده است.

سایت گل این حقوق را به سخره گرفته و آمار زیر را منتشر کرده است.

با این حقوق الکسیس سانچس، 11 میلیون پوند برای گل، 6.1 میلیون پوند برای هر پاس گل، 2.5 میلیون پوند برای هر شوت به سمت دروازه، 1.7 میلیون پوند برای هر بار در ترکیب اصلی قرار گرفتند، 1.2 میلیون برای هر بار به میدان رفتند، 764 هزار پوند برای موقعیت ساختن و 19 هزار و 800 پوند برای هر دقیقه پول گرفته است.

مازیار فلاحی ترور خاموش

دانلود آهنگ مازیار فلاحی ترور خاموش به همراه متن از رسانه رز موزیک با بالاترین سرعت و قابلیت پخش آنلاین در قالب mp3.

از بخش آهنگ های مازیار فلاحی بازدید کنید.

Download Song Maziyar Fallahi–Terore Khamoosh + Lyrics

عذابش تا ابد تنهات نمیزاره میدونم عاشقی تاوانی هم داره

پس نمون زودتر برو یا بکش اول منو یا میکشم آخر تورو

دانلود آهنگ مازیار فلاحی ترور خاموش

متن آهنگ

عذابش تا ابد تنهات نمیزاره میدونم عاشقی تاوانی هم داره

پس نمون زودتر برو یا بکش اول منو یا میکشم آخر تورو

مال من بودی همش دنبال من بودی

چرا دنیات عوض شد زندگیت یار هوس شد

من که میدونستم از اول ته این قصه رو

تا آخرش از اولش

تورو دیدم که دستات توی دستش بود

جدایی از تو و عشقِ تو ترسش بود

برای مردنش جون دادنش دل دادنش

ولی ای کاش همینم تازه بسش بود

توضیحات در اینستاگرام :

تروز خاموش با صدای مازیار فلاحی

شعروموسيقي: مازيار فلاحي

تنظيم: افشين آرام

تهیه کننده : ابوالفضل صفری

کارگردان : احمد معظمی

نویسندگان : حسن تراب نژاد – هومان فاضل

بزودی..

نوشته دانلود آهنگ مازیار فلاحی ترور خاموش اولین بار در رز موزیک – سایت دانلود اهنگ و موزیک ایرانی و خارجی. پدیدار شد.

پویا بیاتی دیوونتم

دانلود آهنگ پویا بیاتی دیوونتم به همراه متن از رسانه رز موزیک با بالاترین سرعت و قابلیت پخش آنلاین در قالب mp3.

از بخش آهنگ های پویا بیاتی بازدید کنید.

Download Song Pouya Bayati–Divoonatam + Lyrics

بزودی..

دانلود آهنگ پویا بیاتی دیوونتم

متن آهنگ

تیزر این آهنگ جمعه شب و انتشار موزیک یکشنبه ساعت 18 از رسانه منحصر به فرد رز موزیک.

نوشته دانلود آهنگ پویا بیاتی دیوونتم اولین بار در رز موزیک – سایت دانلود اهنگ و موزیک ایرانی و خارجی. پدیدار شد.

پدرام پالیز عطر فرنگی

دانلود آهنگ پدرام پالیز عطر فرنگی به همراه متن از رسانه رز موزیک با بالاترین سرعت و قابلیت پخش آنلاین در قالب mp3.

از بخش آهنگ های پدرام پالیز بازدید کنید.

Download Song Pedram Paliz–Atre Farangi + Lyrics

بزودی..

دانلود آهنگ پدرام پالیز عطر فرنگی

متن آهنگ

توضیحات در اینستاگرام :

کیا عطر فرنگی میزنن ؟!

نوشته دانلود آهنگ پدرام پالیز عطر فرنگی اولین بار در رز موزیک – سایت دانلود اهنگ و موزیک ایرانی و خارجی. پدیدار شد.

جاذبه های گردشگری در تور هند و تور باکو

هند، هفتمین کشور بزرگ جهان، از ارتفاعات کوه‌های هیمالیا تا سرسبزی استوایی کِرالا و از گَنگ مقدس تا شن‌های صحرای تار امتداد دارد. جمعیت بیش از یک میلیاردی آن به دو هزار گروه عقیدتی تقسیم شده و به ۲۰۰ زبان متفاوت سخن می‌گویند.

‌از مخروبه‌های باستانی، ساختمان‌های حیرت‌انگیز مذهبی، شهرهای خاص و مناظر متنوع، در هند مجموعه‌ای بی‌انتها از جاذبه‌های توریستی وجود دارند که همیشه تحیر بازدیدکنندگان را برمی‌انگیزند.

 

معبد ویروپاکشا (Virupaksha)

Virupaksha-Temple-of-Hampi Virupaksha-temple-from-Hemakunta-hill معبد ویروپاکشا واقع در شهر هامپی به عنوان یک مقبره‌ی کوچک ساخته شد و تحت سلطه‌ی ویجایاناگارا تبدیل به مجتمعی بزرگ شد. اعتقاد بر آن است که این معبد از زمان ساخت مقبره‌ی کوچک در قرن ۷ پیش از میلاد تا کنون به طور بی‌وقفه مورد استفاده بوده که آن را به قدیمی‌ترین معبد هندو در هند بدل می‌کند.

 پالولِم (Palolem)

پالولِم زیباترین و همچنین جنوبی‌ترین ساحل توسعه یافته‌ی گوآ در ارزانترین تور هند است. بندری طبیعی احاطه شده با پرتگاه‌های بلند در هر طرف است که به دریایی آرام و ساکن دارای بستری با شیب آرام منتهی شده‌ است. برای کسانی که معتقدند که ساحل بدون مجموعه‌ای از رستوران‌های ارزان قیمت و هتل‌های مناسب، زندگی شبانه و اهالی محلی خونگرم معنا ندارد، پالولِم بهترین مکان است.

کاخ هوا محل

یک ساختمان پنج طبقه جالب و زیبا از سنگ ماسه قرمز رنگ در قلب جیپور قرار دارد. این مکان یکی از دیدنی های هند و جاذبه های توریستی شهر است، هوا محل، یک هدف منحصر به فرد است. این بنا همچنین به عنوان کاخ باد شناخته می‌شود، این بنا جایی بود که زنان سلطنتی می‌توانستند از آن بدون آنکه خودشان دیده شوند، فعالیت‌های خیابانی را در بیرون از کاخ ببینند. برای این منظور، کاخ هرم شکل دارای ۹۵۳ پنجره است که هر کدام دارای یک طراحی پیچیده هستند. هوا محل، در سال ۱۷۹۹ ساخته شده است و نمونه‌ای عالی از معماری راج پاتونا محسوب می‌شود.

منار قطب

منار قطب، دومین مناره بلند آجری در جهان و زیباترین دیدنی های هند است. این مناره، که با ارتفاع ۸۰ متری (۲۷۰ پا) سر به آسمان کشیده است، از سنگ مرمر و آجر سنگ ماسه قرمز ساخته شده است و بر روی آن جملاتی از قرآن حکاکی شده است. ساخت‌وساز آن چهار سال طول کشید و در سال ۱۱۹۳ شروع شد. در داخل این منار یک راه پله دایره‌ای با ۳۷۹ پله به سمت بالا وجود دارد؛ که برای جلوگیری از آسیب دیدن بنای قدیمی، بر روی بازدید‌کنندگان بسته است. مسجد قوت الاسلام نخستین مسجد ساخته شده در هند، در پای این مناره قرار دارد. در نزدیکی این مسجد ستونی معروف به ستون آهن قرار دارد که به این دلیل که از فلزاتی که زنگ نمی‌زنند ساخته شده است، به این نام خوانده می‌شود.

خط ساحلی کرالا

خط ساحلی کرالا زنجیره ای از تالاب ها و دریاچه ها به موازات ساحل دریای عرب در ایالت کرالا است. خط ساحلی کرالا برای بسیاری از گونه های منحصر به فرد آبزیان از جمله خرچنگ، قورباغه ها و ماهی های گوبی، پرندگان و حیوانات مانند سمورهای آبی و لاک پشت خانه به حساب می آید. امروزه، گردشگری خانه قایقی، با چندین کتووالام بزرگ (قایق برنجی سنتی، در حال حاضر به هتل های شناور تبدیل شده اند) با رفت و آمد در آبراه ها، محبوب ترین فعالیت توریستی در خط ساحلی کرالا است.

کاخ دریاچه

کاخ دریاچه در دریاچه پیچولا در شهرستان اودایپور به عنوان یک کاخ تابستانی سلطنتی در قرن 18 ساخته شده بود. امروز یک هتل لوکس 5 ستاره ، تحت عنوان ” هتل ها استراحت گاه و قصرهای تاج” است. هتل کاخ دریاچه در حمل و نقل مهمانان به هتل از اسکله در کاخ شهر در ساحل شرق دریاچه پیچولا عمل یک قایق را انجام می دهد. این کاخ در سال 1983 زمانی مشهور شد که در فیلم اختاپوس جیمز باند به عنوان خانه شخصیت اول استفاده شد.

 

معبد ویروپاکشا

ساخت این معبد در شهر همپی به عنوان یک معبد کوچک آغاز شده و سپس به یک مجتمع بزرگ تحت حاکمان ویجایانگارا گسترش یافت. اعتقاد بر این است که این معبد بدون وقفه از زمانی که حرم کوچکی بود و در قرن هفتم پس از میلاد ساخته شد در حال کار است و آن را یکی از قدیمی ترین معابد هندو در هند کرده است.

 

پایتخت پرزرق‌و‌برق آذربایجان، یعنی شهر دیدنی باکو در تور باکو سفر باتو جایی است که در آن ترکیبی از جاذبه‌های قدیمی و مدرن را خواهید دید. با وجود صادرات نفتی که ثروتی بزرگ برای این شهر داشته، روز‌به‌روز بر تعداد بناهای جدید و آسمان‌خراش‌های باکو اضافه می‌شود. در بین این آسمان‌خراش‌ها و بناهای مدرن، کوچه‌پس‌کوچه‌های محله‌های قدیمی شهر، خودنمایی می‌کنند. محله‌های قدیمی که زمانی قلب تپنده‌ی شهر را تشکیل می‌دادند. پارک‌های سرسبز، مناطق تجاری شلوغ، بلوارهای پررفت‌وآمد و خیابان‌های پرازدحام، همگی جنبه‌های مختلف زندگی در باکو را به‌تصویر می‌کشند.

زندگی در باکو با سایر شهرهای آذربایجان تفاوت‌های زیادی دارد. زندگی آرام و ساده‌ی روستایی هنوز هم در بسیاری از مناطق کشور جمهوری آذربایجان رواج دارد. البته پایتخت این کشور، پر از جاذبه‌های مدرن است که به‌راحتی می‌توانید قبل از اینکه به مناطق آرام‌تر و دنج‌تر بروید تا سبک زندگی روستایی را تماشا کنید، چند روزی هم خودتان را با آنها سرگرم کنید.

چه به‌دنبال جاذبه‌های مدرن باشید، چه در پی دیدن آثار تاریخی، در هر دو صورت در باکو جاذبه‌های زیادی انتظارتان را می‌کشد.

 

شهر قدیم باکو | Old City

بافت قدیمی باکو که به شهر قدیم یا ایچری شهر (Icheri Sheher) هم شهرت دارد منطقه ای تاریخی است و بسیاری از جاذبه های گردشگری باکو در این منطقه قرار دارد. در سفر به باکو گشت و گذارتان را بهتر است از همین منطقه شروع کنید و از جاذبه های گردشگری باکو مثل برج دختر، قضر شیروان شاه و دروازه مراد دیدن کنید. همچنین سایر دیدنی های باکو مثل حمام های تاریخی؛ مساجد و کاروانسراهای متعددی هم در این منطقه وجود دارند که بازدید از آن ها هم مطمئنا برایتان جذاب خواهد بود. در قرن ۱۵ بعد از زلزله شدیدی که در شماخی (پایتخت سابق) رخ داد شیروان شاه به باکو نقل مکان کرد و از آن دوره بناها و ساختمان های باشکوه زیادی به جا مانده است.

برج دختر | Maiden’s Tower

در مرکز منطقه قدیم باکو برجی استوانه ای به ارتفاع ۲۹ متر خودنمایی می کند. برج دختر بیش از ۱۰۰۰ سال قدمت دارد و در فاصله قرن های ۷ و ۱۲ ساخته شده است. امروزه برج دختر نماد و سمبل شهر قدیم و یکی از جاذبه های گردشگری باکو به حساب می آید. کارشناسان و باستان شناسان در مورد هدف ساخت برج دختر اطلاع دقیقی ندارند. با این حال، برخی باور دارند که این برج یک نیایشگاه زرتشتی بوده است، اما بعدها به عنوان برج دیدبانی مورد استفاده قرار گرفته است. داخل برج یک موزه و همین طور پلکان های مارپیچ وجود دارد که شما را به بالای برج می رساند.

نوشته جاذبه های گردشگری در تور هند و تور باکو اولین بار در رز موزیک – سایت دانلود اهنگ و موزیک ایرانی و خارجی. پدیدار شد.

حذف چهار صفر از پول ملی یک اقدام ضروری است چراکه ارزش پول ملی ایران هر سال نسبت به سال گذشته افت کرده، ولی بحث اصلی اینجاست که آیا این صفرها خود به وجود آمده‌اند یا براساس یکسری عوامل اقتصادی و سیاست گذاری‌ها و معایب نهادینه شده در اقتصاد کشور؟

سیاست حذف صفر زمانی اقدام صحیحى به حساب می‌آید که اصلاحات ساختاری در اقتصاد انجام شده و برای اینکه شکل ظاهری اقتصاد متناسب با اطلاحات باشد صفرها را برمی‌داریم؛ اما اگر حذف صفرها بدون اصلاحات ساختاری انجام شود، مانند یک رفتار پوپولیستی است که این روزها بسیار رواج پیدا کرده است.

به اعتقاد من ضمن اینکه یک روزی این صفرها باید از پول ملی حذف شود، اما تا زمانی که مشکل تورم و نقدینگی به شکل گسترده در اقتصاد وجود دارد، طرح و اجرای این سیاست اقدام درستی نیست.

همچنین طی سه چهار دهه اخیر رفتار اقتصادی ما در حوزه سیاست نیز قابل دفاع نبوده و این موضوع هم در کنار سایر عوامل در کاهش ارزش پول ملی تاثیرگذار بوده است، بنابراین تا زمانی که این موارد برطرف نشود، حذف 4صفر تنها به صورت یک آرایش ظاهری و بزک اقتصادی باقی خواهد ماند.

من معتقدم حذف چهار صفر از پول ملی در شرایط کنونى حرکتی است در جهت فضاسازی جامعه و سرگرم کردن اقتصاددان‌ها به بحث و تبادل نظر درباره این مسئله؛ زیرا در دوره فعلی مجلس این طرح به نتیجه نخواهد رسید و در مجلس بعدی هم معلوم نیست به چه شکلی پیش خواهد رفت.

در رابطه با تاثیر حذف صفر از پول ملی و تاثیر آن بر بازار و نرخ دلار نیز باید بگوییم که درواقع عوامل تاثیرگذار قوی‌تری وجود دارد که می‌تواند بازارها را متاثر کنند و این مسئله در مقابل آن‌ها بسیار کوچک است اما تجربه کشورهای دیگری که این طرح را انجام داده‌اند، بیانگر این است که در سال‌های اولیه به خصوص دوسال اول، این اقدام می‌تواند بار تورمی داشته باشد، زیرا به هرحال رند شدن قیمت‌ها باعث بروز تورم می‌شود اما اگر حذف چهار صفر با برنامه ریزی دقیق انجام شود تورم نیز قابل کنترل خواهد بود.

*نائب رییس اتاق ایران و چین

آرون افشار مادر

دانلود آهنگ آرون افشار مادر به همراه متن از رسانه رز موزیک با بالاترین سرعت و قابلیت پخش آنلاین در قالب mp3.

از بخش آهنگ های آرون افشار بازدید کنید.

Download Song Aron Afshar–Madar + Lyrics

مادرم حرفی بزن که تشنه لالاییم

من که جان میدم برایت همدم تنهاییم

دانلود آهنگ آرون افشار مادر

متن آهنگ

مادرم حرفی بزن که تشنه لالاییم

من که جان میدم برایت همدم تنهاییم

من همیشه کودکم آغوش تو جای من است

من اگر خوبم دعایت پشت دنیای من است

بوسه بر دستان گرمت میزنم شاه دلم

با حضورت خانه روشن می شود

ماه دلم

هر چه می خواهد دلم پیش تو پیدا می شود

این همه خوبی چه جوری در دلت جا می شود

مادر همه جان و تنم

شوق نفس کشیدنم

به موی تو قسم تویی تویی همه جان و تنم

نوشته دانلود آهنگ آرون افشار مادر اولین بار در رز موزیک – سایت دانلود اهنگ و موزیک ایرانی و خارجی. پدیدار شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سید موید علویان به علائم و نشانه‌های بیماری کبد چرب اشاره کرد و گفت: اولا باید توجه کرد که در اکثر موارد در بیماری کبد چرب علامت خاصی وجود ندارد و این بیماری به دنبال انجام آزمایش‌های دوره‌ای و اختلال در آنزیم‌های کبد مشخص می‌شود و یا اینکه در زمان انجام سونوگرافی شکم برای علل دیگر، وجود کبد چرب تشخیص داده می‌شود البته اختلالات آنزیمی در کبد چرب معمولا خفیف بوده و در اکثر موارد موجب افزایش مختصر در آنزیم‌های کبدی می‌شود. همچنین گاهی بیماری با سنگ صفراوی همراه است.

وی افزود: البته در برخی موارد علائمی نظیر خستگی و احساس ناراحتی و درد مختصر در قسمت فوقانی و راست شکم (محل کبد) دیده می‌شود. در مواد شدید علائمی مثل درد شکم، تهوع، استفراغ، بزرگی کبد و زردی نیز در فرد به وجود می‌آید. در اکثر بیماران، چاقی و عوارض آن نیز دیده می‌شود. در صورت پیشرفت بیماری به سمت سیروز کبدی، بزرگی طحال، تجمع آب در شکم و اندام‌ها و تغییرات پوست نیز در فرد بروز پیدا می‌کند.

علویان با بیان اینکه بیماری‌های قلبی – عروقی یکی از علل مهم مرگ‌ومیر در بزرگسالان به شمار می‌رود، افزود: باید بدانیم عواملی که موجب چنین بیماری‌هایی می‌شوند از دوران نوجوانی اثرات مخرب خود را آغاز می‌کنند و به مرور زمان و در بزرگسالی فرد را دچار سکته‌های قلبی و مغزی خواهند کرد. در صورت توجه به این علل در سنین پایین‌تر، می‌توان آنها را برطرف کرده و خود را از ابتلا به بیماری قلبی حفظ کرد.

وی همچنین گفت: باید توجه کرد که بیماری زمینه‌ای که سبب آسیب عروق کرونر و در نتیجه سکته قلبی می‌شود، تصلب شرایین یا آتروسکلروز نام دارد. در این بیماری چربی و کلسترول به مرور زمان در دیواره داخلی سرخرگ‌ها رسوب می‌کند و این رسوب سبب می‌شود تا جریان خون در آنها دشوار شود. این رسوب‌ها زمینه‌ساز تشکیل لخته خونی می‌شوند. باید توجه کرد عواملی که سبب بیماری آتروسکلروز می‌شوند، همان استعمال دخانیات، چاقی، بی‌تحرکی، رژیم غذایی ناسالم، فشار خون بالا، چربی‌های خون بالا، دیابت قندی و عوامل ژنتیکی هستند و همه اینها با علل بروز کبد چرب مشابهت کلی دارند.

این فوق تخصص بیماری‌های گوارش و کبد با بیان اینکه همه افراد با کبد چرب باید از نظر قلبی – عروقی بوسیله الکتروکاردیوگرام یا نوار قلب، تست ورزش، اکوکاردیوگرافی قلب و … توسط متخصص قلب یا داخلی مورد بررسی قرار گیرند، گفت: بیماران با کبد چرب بدانند برای اینکه در آینده دچار بیماری قلبی و عروقی و سکته‌های مغزی و قلبی نشوند، باید همین امروز اقدام کنند و سیگار خود را هر چه زودتر خاموش کنند؛ چراکه خطرات ناشی از مصرف دخانیات علاوه بر کبد و قلب و عروق، افراد را در معرض ابتلا به انواع سرطان‌ها نیز قرار می‌دهد. بنابراین افراد باید بدانند که اگر سیگار را ترک کنند، آینده خود را بیمه کرده‌اید.

علویان همچنین اظهار کرد: فشار خون بالا، چربی خون بالا، قند خون بالا و اسید اوریک بالا در افراد مبتلا به کبد چرب شایع‌تر است.

مسعود بختیاری بی بی مریم

 

دانلود آهنگ مسعود بختیاری بی بی مریم به همراه متن از رسانه رز موزیک با بالاترین سرعت و قابلیت پخش آنلاین در قالب mp3.

از بخش آهنگ های مسعود بختیاری بازدید کنید.

Download Song Masoud Bakhtiari–Bibi Maryam + Lyrics

بی مریمِ دلیران گردا فریب دورون سردار زنگل

پشت و پناه شیرون سردار فتح تیرون یا علیمردان

دانلود آهنگ مسعود بختیاری بی بی مریم

متن آهنگ

بی مریمِ دلیران گردا فریب دورون

سردار زنگل

پشت و پناه شیرون سردار فتح تیرون

یا علیمردان

نوشته دانلود آهنگ مسعود بختیاری بی بی مریم اولین بار در رز موزیک – سایت دانلود اهنگ و موزیک ایرانی و خارجی. پدیدار شد.