به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، مسابقات هفت وزن نخست کشتی فرنگی زیر 23 سال آسیا امروز (پنجشنبه) در شهر اولان باتور مغولستان برگزار شد که در پایان تیم ایران توسط امین کاویانی نژاد و مهدی ابراهیمی در اوزان 72 و 82 کیلوگرم به مدال طلا رسید. 

در ادامه این رقابت ها، محمدرضا گرایی و علی اکبر یوسفی در اوزان 77 و 130 کیلوگرم به مدال نقره و مهدی محسن نژاد و حسن آریانژاد در اوزان 60 و 97 کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند. محمد الیاسی در وزن 67 کیلوگرم نیز چهارم شد.

رقابت های اوزان 55، 63 و 87 کیلوگرم فردا (جمعه) برگزار می شود که پویا دادمرز، میثم دلخانی و محمدهادی ساروی به مصاف حریفان خود خواهند رفت.
نتایج کشتی گیران ایران در رقابت های مغولستان به شرح زیر است:

این دوره از مسابقات در وزن ٦٠ کیلوگرم پنج نفر حضور داشتند، مسابقات به صورت دوره ای برگزار شد و مهدی محسن نژاد در دیدار نخست مقابل مانیش از هند با نتیجه 5 بر 3 پیروز شد، وی دور بعد با نتیجه 9 بر صفر بیامبادورج بات از مغولستان را مغلوب کرد، اما در کشتی سوم در مصاف با ژولمان شارشنبکوف از قرقیزستان با نتیجه 4 بر صفر شکست خورد و در دیدار چهارم هم با نتیجه 8 بر صفر به داستان ژارلیخانوف از قزاقستان باخت و صاحب مدال برنز شد.

همچنین در وزن ٦٧ کیلوگرم که با حضور پنج کشتی گیر مسابقات به صورت دوره ای برگزار شد، محمد الیاسی در دور نخست مقابل نوربک کایزیروف از قزاقستان با نتیجه 5 بر صفر به پیروزی دست یافت، وی در کشتی دوم با نتیجه 15 بر 10 و ضربه فنی مغلوب آنیوج داهیا از هند شد و در دور سوم نیز 6 بر 2 از سد خانبورگد گانخویاک از مغولستان گذشت.

الیاسی در دیدار چهارم خود نیز با نتیجه 8 بر صفر مغلوب آمانتور اسماعیل اف از قرقیزستان شد و در جایگاه چهارم ایستاد.

علاوه براین در وزن ٧٢ کیلوگرم، که ٦ کشتی گیر حضور داشتند و نفرات در دو گروه سه نفری قرعه کشی شدند. امین کاویانی نژاد در دور نخست مقابل بک کونوربایف از قرقیزستان با نتیجه 9 بر یک به پیروزی رسید، وی در کشتی دوم نیز با نتیجه 8 بر صفر جوهر گوچیگوف از قزاقستان را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. کاویانی نژاد در دیدار نیمه نهایی مقابل آشو از هند با نتیجه 9 بر صفر به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار در مصاف با دالر رضا زاده از تاجیکستان با نتیجه 11 بر صفر به پیروزی دست یافت و صاحب مدال طلا شد.

همچنین در وزن ٧٧ کیلوگرم مسابقات با حضور پنج حریف به صورت دوره ای برگزار شد و محمدرضا گرایی در دور نخست مقابل با دامدینسورن تسند از مغولستان با نتیجه 10 بر یک پیروز شد، وی در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر ساجان از هند را مغلوب کرد، اما در کشتی سوم با نتیجه 4 بر 2 مقابل رنات الیاز اولوو از قرقیزستان شکست را پذیرفت. گرایی در دیدار چهارم خود مقابل کاهارمان کیسیمتویف از قزاقستان با نتیجه 8 بر صفر پیروز و صاحب مدال نقره شد. 

مسابقات در وزن ٨٢ کیلوگرم به صورت دوره ای در یک گروه پنج نفره برگزار شد که مهدی ابراهیمی در مبارزه نخست با نتیجه 9 بر صفر دیانبیلگ گان اوچیر از مغولستان را مغلوب کرد، وی در کشتی دوم با نتیجه 10 بر یک از سد سانجیت از هند گذشت و در کشتی سوم نیز با نتیجه 5 بر صفر ایلگیز بیلیموف از قرقیزستان را از پیش رو برداشت. ابراهیمی در دیدار پایانی خود نیز با نتیجه 9 بر صفر از سد کانیشبک دوسجانوف از قزاقستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.

چهار کشتی گیر در وزن ٩٧ کیلوگرم حضور داشتند و حسن آریا نژاد در دیدار نخست با نتیجه 3 بر 2 مغلوب اولجاس سیرلیبای از قزاقستان شد، وی در دور دوم مقابل راوی از هند با نتیجه 11 بر 5 و سه اخطاره شکست خورد. وی در کشتی سوم خود اودبایار لخاوگاسورن از مغولستان را با نتیجه 5 بر یک مغلوب کرد و به مدال برنز رسید.

علاوه براین در وزن ١٣٠ کیلوگرم که پنج نفر شرکت کرده بودند، علی اکبر یوسفی در کشتی اول مقابل رومان کیم از قرقیزستان با نتیجه 6 بر 5 و ضربه فنی شکست خورد. وی در دور بعد مقابل آریان پانوار از هند با نتیجه 5 بر یک و ضربه فنی پیروز شد و در کشتی سوم نیز با نتیجه 9 بر صفر اردن تولگا داوادورج از مغولستان را مغلوب کرد. یوسفی در کشتی چهارم و پایانی خود در مصاف با سارکیس پشینچینکوف از قزاقستان با نتیجه 13 بر 5 به برتری دست یافت و صاحب مدال نقره شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، رضا ترکاشوند با مثبت ارزیابی کردن وضعیت بازار در روز های پایانی سال اظهار داشت: از حدود 10 روز گذشته تاکنون شاهد افزایش ورود ارز حاصل صادرات پتروشیمی ها به بازار هستیم. 
وی افزود: این شرایط سبب شده تا عرضه ارز به قدری باشد که دیگر صرافی ها امکان خرید بیشتر ارز را نداشته باشند.
ترکاشوند با بیان اینکه بیشتر صادرکنندگانی که برای فروش ارز به بازار آمده اند را صادر کنندگان خرد تشکیل می دهند، افزود: بخشنامه بهمن ماه بانک مرکزی مبنی بر تسهیل بازگشت ارز حاصل از صادرات سبب شده تا صادرکنندگان بیشتری به بازار مراجعه کنند.
دبیرکل کانون صرافان ادامه داد: در این وضعیت، بازار در شرایط ثبات قرار گرفته و حتی برای بعد از تعطیلات نوروز هم مشکلی در تامین ارز نخواهیم داشت.
ترکاشوند نرخ کنونی هر اسکناس دلار آمریکا را 12 هزار و 850 و بهای هر اسکناس یورو را 14 هزار و 800 تومان اعلام کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شاتا، رضا رحمانی در نشست اعضای فراکسیون مستقلین ولایی گفت: ما در جنگ اقتصادی تمام عیار هستیم و دشمن تمام تلاش خود را برای تعطیلی صنایع ما می‌کند.

او با اشاره به اینکه هدف اصلی دشمن توقف تولید است، تصریح کرد: بزرگترین دغدغه وزارت صنعت، تولید است و برای حفظ تولید، اقدامات خوبی صورت گرفته است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ستادهای مختلفی از جمله ستاد تسهیل، اقتصاد مقاومتی و مقابله با تحریم تشکیل شده تا تولید آسیبی نبیند، گفت: اگر تولید حفظ شود قطعاً بازار نیز روند مناسبی خواهد داشت و به دنبال آن صادرات نیز رونق می‌گیرد.

معدن در صدر برنامه های وزارت صنعت

او با اشاره به نقش معدن در توسعه پایدار و اشتغال‌زایی تصریح کرد: در سال آینده معدن محور اقدامات ما خواهد بود و باید دوره جدیدی در این حوزه آغاز شود، در این حوزه اکتشافات خوبی در دستور کار قرار گرفته تا نیاز به مواد اولیه تامین شود.

رحمانی یادآور شد:یکی از برنامه‌های وزارت صنعت باز سازی معادن کوچک است و البته برای این امر باید بودجه لازم نیز اختصاص یابد.

او همچنین به اثرات صادرات در اقتصاد کشور اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از راه‌های حفظ تولید، صادرات است و 15 کشور همسایه بستر مناسبی برای توسعه صادرات است، متاسفانه سهم ما از واردات یکهزار سیصد میلیارد دلاری 15 کشور همسایه فقط 2 درصد است.

ضرورت ارتقای داخلی سازی خودروهای داخلی

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر این که داخلی‌سازی قطعات خودرو را به جد پیگیری می کنیم، گفت: بیش از 70 درصد خودروهای ساخت داخل، داخلی سازی 90 درصدی داشته‌اند و البته افزایش داخلی‌سازی باید ادامه داشته باشد.

او با اشاره به بحران جدی برای صنعت قطعه سازی در چند ماه گذشته، ادامه داد: 150 هزار کارگر بیکار شده بودند و 130 هزار کارگر در معرض بیکاری قرار داشتند که خوشبختانه موضوع بیکاری پرسنل قطعه سازی حل شد.

رحمانی اضافه کرد: تولید خودرو سازان نیز در چند ماه گذشته به پایین ترین سطح خود رسیده بود که در حال حاضر تولید آنان به 4 هزار دستگاه خودرو در روز رسیده است.

در این نشست اعضای فراکسیون مستقلین ولایی به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، امیدواری‌ها به توافق بین چین و آمریکا بر سر مسائل تجاری، شاخص‌های بورسی در آسیا و اروپا را صعودی کرد. در معاملات روز جمعه بورس‌های منطقه آسیا-اقیانوسیه، پس از آن که بانک مرکزی ژاپن اعلام کرد نرخ بهره این کشور را در سطح منفی ۰.۱ درصد نگه می‌دارد شاخص “نیک کی ۲۲۵” بورس توکیو با جهش ۱ درصدی در سطح ۲۱ هزار و ۵۰۶.۹۲ واحدی بسته شد.

در چین نیز افزایش امیدواری‌ها به توافق تجاری با آمریکا و وعده نخست وزیر این کشور برای رونمایی از بسته کاهش مالیاتی ۲ تریلیون یوانی برای حمایت از رشد اقتصادی، باعث افزایش شاخص‌های بورسی شد به گونه‌ای که شاخص “شانگهای کامپوزیت” با افزایش ۱.۵ درصدی خود را به ۳۰۳۵.۱۰ واحد رساند و شاخص “هانگ سنگ” بورس هنگ کنگ با ۰.۸ درصد افزایش در سطح ۲۹ هزار و ۸۳.۰۳ واحدی بسته شد.

لی که کیانگ-نخست وزیر چین در رابطه با بسته جدید مالیاتی گفت: به منظور حمایت از بخش‌های اصلی اقتصادی، به دنبال کاهش نرخ مالیات بر ارزش افزوده هستیم تا از مهم‌ترین بخش‌های اشتغال‌زا در چین، حمایت پر معناتری صورت داده باشیم.

در بورس وال استریت شاخص‌ها عموماً قرمزپوش بودند به گونه‌ای که به جز شاخص “داوجونز” که نسبتاً بدون تغییر در مقایسه با روز قبل در سطح ۲۵ هزار و ۷۰۹.۹۴ واحدی باقی ماند، دو شاخص مهم دیگر یعنی “نزدک کامپوزیت” و “اس اند پی ۵۰۰” نزولی بودند و به ترتیب در سطح ۷۶۳۰.۹۱ واحد و ۲۸۰۸.۴۸ واحد بسته شدند.

در بورس‌های اروپایی، “فوتسی ۱۰۰” بورس لندن پس از موافقت مجلس انگلیس با تمدید مهلت خروج از اتحادیه اروپا با ۰.۵۶ درصد افزایش به کار خود خاتمه داد و شاخص‌های “دکس” بورس فرانکفورت آلمان و “کک ۴۰” بورس پاریس فرانسه به ترتیب با ۰.۱۳ درصد و ۰.۸۲ درصد افزایش در مقایسه با روز قبل بسته شدند.

در بازار نفت، هر بشکه نفت خام “وست تگزاس اینترمدیت” با ۲ سنت افزایش به ۵۸.۶۳ دلار و نفت برنت با ۲ سنت افزایش به ۶۷.۲۵ دلار رسید.اولین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده تعاونی‌های البرز ایرانیان و ولیعصر، در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی امروز چهارشنبه (۲۲ اسفند) به صورت علنی و به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.
کد خبر:
۳۴۱۵۳۶


منبع :
میزانبه گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت، علی ساری در نشست علنی امروز (دوشنبه، 20 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود خطاب به وزیر نیرو، گفت: نیروگاه شهرستان حمیدیه علیرغم تلاش فراوان همچنان احداث نشده و این موضوع به خاطر عدم اهمیت بخش نیروگاه های وزارت نیرو است که باید به جد دنبال شود.

نماینده مردم اهواز، باوی و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی در ادامه در تذکر دیگری خطاب به وزیر دفاع ضمن تشکر از اقدامات صورت گرفته برای پل شناوری در منطقه، گفت: تعمیرات این پل که ارتباط میان دو طرف شهرستان باوی را برقرار می کند، ضروری است. همچنین پل های مربوط به مناطقی در حمیدیه باید مورد رسیدگی قرار گیرد که وزیر راه صرفا در این حوزه قول کاغذی داده است اما اقدام عملی نکرده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: کشاورزان در روزهای اخیر به خاطر سیل متضرر شده اند که باید خسارت آن ها هرچه سریع تر پرداخت شود.

هفته گذشته، ۱۲۲ قرارداد اختیار معامله خرید زعفران با قیمت ۱۲۰ هزار ریال نیز با اتخاذ ۳۱۸ موقعیت باز منعقد شد و ارزش معاملات آن به رقم ۱۵۰ میلیون و ۸۲۸ هزار ریال رسید.

در قیمت اعمال ۱۳۰ هزار ریال نیز معامله گران تعداد ۱۷۰۲ قرارداد را در حالی منعقد کردند که در میان معاملات آپشن زعفران این قرارداد بیشترین تعداد معامله را به ثبت رساند. ارزش معاملات این قراردادها ۸۸۷ میلیون و ۳۱۳ هزار ریال رقم خورد و ۳۹۸۰ موقعیت باز نیز برای آن ایجاد شد.  

همچنین از زمان راه اندازی معاملات آپشن زعفران تا پایان هفته گذشته، تعداد ۵۳ قرارداد اختیار معامله فروش زعفران نگین با قیمت اعمال ۱۱۰ هزار ریال به ارزش ۸ میلیون و ۷۸۷ هزار ریال منعقد شد و ۱۴۰ موقعیت باز در بازار ایجاد گردید.

در قیمت اعمال ۱۲۰ هزار ریال نیز معامله گران تعداد ۴۴ قرارداد اختیار معامله فروش به ارزش ۲۶ میلیون و ۱۹۹ هزار ریال منعقد کرده و ۹۰ موقعیت باز اتخاذ کردند.

طی هفته گذشته تعداد ۱۶ قرارداد اختیار معامله فروش با قیمت اعمال ۱۳۰ هزار ریال نیز در بازار منعقد شد که ارزش ۱۶ ملیون و ۲۷۶ هزار ریالی را در پی داشت. در این قرارداد ۲۳ موقعیت باز نیز ایجاد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، محمد نهاوندیان روز پنجشنبه در جمع فعالان اقتصادی استان آذربایجان شرقی در تبریز ادامه داد: با منفی گرایی مشکلی حل نمی شود و در کنار طرح مشکلات باید راهکار ارائه شود.
وی با اشاره به چالش های ایجاد شده در بخش اقتصاد کشور، اظهار داشت: برخی از این چالش های را می توان به فرصت تبدیل کرد .
نهاوندیان با اشاره به اینکه اتفاقات اقتصادی کشور پس از دی ماه سال گذشته، ریشه سیاسی دارند، یادآوری کرد: اعلام خروج آمریکا از برجام موجب تکانه در بازار ارز شد و به سایر بازارها تاثیر گذاشت.
وی با بیان اینکه این تکانه ها با تدبیر درست قابل کنترل است، اضافه کرد: همانگونه که در دفاع مقدس هزینه زیادی دادیم ولی همدیگر را ملامت نکردیم، باز هم با همدلی و همگرایی می توانیم از مشکلات عبور کنیم.
نهاوندیان با بیان اینکه در جنگ تحمیلی هدف ما ضربه زدن به دشمن بود نه دوست، ادامه داد: اکنون هم وقت تخریب یکدیگر نیست، بلکه زمان همگرایی است.
معاون اقتصادی رییس جمهوری، شرایط کنونی را فرصت مناسبی برای تغییر ساختار دانست و گفت: اکنون جامعه و واحدهای تولیدی آمادگی بیشتری برای اصلاح دارند.
وی بر اصلاح تصمیم های نادرست گذشته تاکید کرد و گفت: بودجه کشور هم نیازمند اصلاح ساختاری است.
نهاوندیان اصلاح سیستم ارزی و یارانه ای را هم ضروری دانست و ادامه داد: با جلوگیری از هدر رفت منابع کشور می توانیم برابر 3.4 درصد تولید ناخالص کشور رشد کنیم.
وی یکی از آسیب های ساختاری دولت را ناشی از بی اعتمادی متقابل بخش خصوصی و سیاست گذاران عنوان و تشریح کرد: غلبه بدبینی به بخش خصوصی در گذشته، موجب دولتی شدن همه چیز شد. 
نهاوندیان با اشاره به ابلاغ سیاست های خصوصی سازی، گفت: میزان تحقق این سیاست ها متناسب با آرمان ها نیست زیرا همگرایی بین دولت و بخش خصوصی یا وجود نداشته یا ضعیف بوده است.
وی با بیان اینکه هیچ کس از افزایش نرخ ارز خشنود نیست، در عین حال گفت: در برخی زمینه ها از جمله صادرات از همین افزایش نرخ ارز می توان استفاده کرد.
نهاوندیان بر ضرورت التهاب زدایی از بازار ارز تاکید کرد و گفت: صنعتگر برای برنامه ریزی اقتصادی نیازمند ثبات در بازار است.
وی اظهار داشت: صنعتگر هم باید به سیاست گذار اطمینان بدهد که حرف و عملش یکی است.
دبیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا، این شورا را ظرفیتی مناسب برای همکرایی عنوان کرد و گفت: آماده طرح پیشنهادات بخش خصوصی در این شورا جهت حل مشکلات هستیم.
وی در ادامه به ظرفیت های مناطق آزاد اشاره کرد و گفت: تلاش داریم این مناطق در تصمیم گیری ها آسیب نبینند.
وی با بیان اینکه انتظار از تبریز پیشگامی در جنگ اقتصادی است، یادآوری کرد: آذربایجان شرقی شاهراه ارتباطی کشور ما بوده است و اکنون راهی بهتر از ارتباط مویرگی برای حفظ روابط اقتصادی با کشورهای دیگر نداریم.
نهاوندیان وظیفه رسانه ها را در شرایط کنونی ایجاد فضای مثبت در جهت هم افزایی سازنده عنوان کرد و گفت: سختی ها و فداکاری های امروز تبدیل به خاطره ای شیرین برای آینده خواهد شد.
استاندار آذربایجان شرقی هم با اشاره به ظرفیت های اقتصادی استان از جمله جایگاه نخست کشوری از نظر ذخایر معدنی ، تولید 35 درصد قطعات خودروی کشور و صادرات شیرینی و شکلات به 80 کشور، گفت: با تکیه بر این ظرفیت ها برای برون رفت از مشکلات جزو اولین ها خواهیم بود.
محمدرضا پورمحمدی اظهارداشت: دولت برخاسته از متن مردم است و با همراهی خیرخواهان جامعه از این پیچ تاریخی هم سرافرازانه عبور خواهیم کرد. 
در این نشست تعدادی از فعالان اقتصادی استان آذربایجان شرقی مشکلات و پیشنهادات خود را مطرح کردند.
تعدد بخشنامه های دولتی و تناقض برخی از این بخشنامه ها با یکدیگر، فرایند طولانی ثبت سفارش و کم توجهی به کنترل قیمت مواد اولیه و رسوب مواد اولیه وارداتی در مبادی گمرکی از جمله موانع کسب و کار عنوان شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، بهای سکه طرح قدیم امروز به چهار میلیون و ۳۰۰هزار تومان رسید.

نیم سکه و ربع سکه هر کدام به ترتیب با قیمت دو میلیون و ۵۰۰ و یک میلیون و ۵۵۰هزار تومان معامله می‌شوند.

هر گرم طلای ۱۸عیار در بازار امروز گرمی ۴۱۲هزار تومان قیمت گذاری شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، محمد اسلامی اظهار کرد:‌ قیمت بلیت هواپیما در نوروز امسال هیچ افزایشی نخواهد داشت. قیمت بلیت هواپیما به موجب قانون بر اساس نظام عرضه و تقاضا تعیین می‌شود.

وی تصریح کرد: سقف مجاز قیمت بلیت هواپیما در شورایعالی هواپیمایی کشوری تعیین شده و سازمان هواپیمایی بر این مسئله نظارت می‌کند. افزون بر نظارت سازمان هواپیمایی کشوری، معاونت حمل و نقل وزارتخانه نیز با ستادی که تشکیل داده و بر قیمت بلیت و شرایط کل مُدهای حمل و نقل نظارت خواهد کرد.

چند ماهی است که ایرلاین‌ها با محوریت انجمن شرکت‌های هواپیمایی لیستی را در سایت خود بارگذاری کرده که در ان کف و سقف قیمت بلیت هواپیما درج شده است. با وجود این مسئله و همچنین تاکید امروز وزیر راه و شهرسازی قیمت بلیت هواپیما به خصوص در ایام پیک بالاتر از سقف‌های اعلام شده به فروش رفته و سازمان هواپیمایی کشوری نیز نتوانسته کنترلی بر این وضعیت داشته باشد. به نظر می‌رسد به دلیل همین ناتوانی بوده که معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی ستادی را در این معاونت برای نظارت بر قیمت‌ها از جمله نرخ بلیت هواپیما تشکیل داده است. در این صورت می‌توان می‌توان امیدوار بود، این بخش پس از سال‌ها نابسامانی به یک سامان خواهد رسید.