اقتصادآنلاین – لیلا میبان؛ قیمت طلای سیاه در اولین هفته ماه آوریل نیز با یک روند صعودی همانند سه ماه گذشته سال جاری میلادی آغاز شد. بازار نفت در حالی اولین هفته ماه آوریل را به پایان رساند که قیمت آن از مرز 70 دلار گذر کرد. این نخستین بار در 5 ماه گذشته است که نفت به کانال 70 دلاری وارد می شود. 

به گزارش سی ان بی سی یکی از مهمترین دلایلی که در افزایش بهای طلای سیاه در هفته گذشته اثرگذار بود، داده های اقتصادی منتشر شده از سوی ایالات متحده است که رشد بالای مشاغل این کشور در ماه مارس را نشان می دهد. آمریکا پس از 17 ماه سراشیبی اشتغال،  موفق شد در ماه مارس به یک رشد مطلوب اشتغال برسد.

از سوی دیگر، ادامه درگیری ها در لیبی که کاهش عرضه نفت اوپک را به همراه دارد و احتمال افزایش تقاضای نفت را تشدید خواهد کرد نیز از دیگر عوامل افزایش قیمت ها در هفته ای که گذشت بوده است.

قیمت نفت در هفته نخست آوریل تحت تاثیر اخبار اوضاع داخلی کشور ونزوئلا وکاهش تولید نفت ونزوئلا به دلیل تحریم های ایلات متحده نیز قرار داشت که به گفته کارشناسان یکی از دلایل رشد قیمت ها در اولین هفته ماه آوریل بوده است.

نفت خام برنت که در اولین معاملات هفته گذشته 67 دلار و 84 سنت به فروش رسیده بود، در آخرین معاملات روز جمعه با رشد 1.35 درصدی به 70 دلار و 34 سنت رسید و از یک رشد 3.55 درصدی برخوردار شد. 

 وست تگزاس اینترمدیت نیز با یک رشد 1.58 درصدی  در آخرین معاملات روز جمعه63 دلار و 8 سنت معامله شد. این درحالی است که وست تگزاس در اولین معاملات هفته گذشته، 60 دلار و 27 سنت به فروش رسیده بود و در پایان این هفته از یک رشد 4.45 درصدی برخوردار شد.

WhatsApp Image 2019-04-06 at 08.13.27