این مقام سایبری ادامه داد: یکی از شیوه‌های پرداخت قبوض با استفاده از همراه‌ بانک بوده که تقریباً همه بانک‌ها در نرم‌افزار یا اپلیکیشن همراه‌بانک خود، سرویس پرداخت قبوض را به مشتریان خود ارائه می‌کنند. 

سرهنگ قاسمی برای استفاده ایمن کاربران از خدمات در بستر همراه بانک، توصیه کرد : حتماً نسخه متناسب با تلفن‌همراه خود را از سایت اصلی و معتبر بانک مربوطه دانلود و جهت فعال‌سازی ارائه سرویس‌های مورد نیاز به شعبه بانک مربوطه مراجعه کنند. 

وی بیان کرد: با توجه به اینکه روش‌دیگر پرداخت قبوض، پرداخت اینترنتی با استفاده از سایت بانک‌ها و درگاه‌های اینترنتی متصل به آنهاست. در این خصوص نیز توصیه می گردد: در هنگام مراجعه به سایت مورد نظر خود، حتماً از صحیح بودن آدرس اینترنتی بانک مطمئن شوند.  

این مقام مسئول اظهار داشت: هنگامی که کد شناسه پرداخت و شناسه قبض را در قسمت تعیین شده در سایت وارد کردند، دقت نمایند اطلاعات قبض و مبلغ آن که به‌نمایش در‌می‌آید با مشخصات در اختیارشان مطابقت داشته باشد و در صورت مغایرت یا عدم نمایش اطلاعات، از ادامه دادن به عملیات پرداخت، خودداری کنند.

وی تصریح کرد: در هنگام اتصال به درگاه پرداخت اینترنتی و قبل از اتمام مراحل نهایی پرداخت، به مواردی که در خصوص اطمینان یافتن از اصالت و غیرجعلی بودن درگاه‌ اینترنتی بانکی لازم هست توجه داشته باشند، دقت نمایند.

شایان ذکر است، پلیس فتا به‌صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند مشکلات و شکایات خود را در خصوص این گونه مؤسسات از طریق مراجع قضایی طرح شکایت کنند تا توسط پلیس فتا موضوع رسیدگی شود و یا با استفاده از سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی و یا Cyberpolice@ در کلیه شبکه‌های اجتماعی داخلی با ما در ارتباط باشند.